Daj się porwać modzie na bycie zdrową – zadba o swoje zdrowie, wygląd, uroczy kształt ciała a także wagę. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie ma sensu odkładać dobrych zwyczajów na później i czekać, aż stanie się już za późno. Brak dbałości o swój organizm może doprowadzić do nieładnego nadmiaru wagi, złego samopoczucia a także do poważnych kłopotów zdrowotnych. Z tego powodu także powinniśmy dbać o siebie na co dzień – w końcu zdrowie jest najistotniejsze.
Nie wiesz od czego zacząć? W preludium upewnij się, jak wygląda Twój zamiar. Chcesz zmniejszyć masę, poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić ciało czy może tylko jedynie żyć trochę zdrowiej?
Bezwzględnie też sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w granicach normy. Aby to osiągnąć policz BMI – w internecie znajdziesz dużo różnych programów liczących. Wskaźnik BMI pomoże ci zdecydować czy masz za małą wagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja masa ciała mieści się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo dokładny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.
Kiedy już określisz swój szczyt, zacznij stopniowo wprowadzać zmiany we własny codzienny plan zajęć i całego dnia. Włącz aktywność fizyczną – jeżeli wcześniej nie miałaś za dużo wspólnego ze sportem, rób to stopniowo. Zmień nieco też własny Tryb w jaki się odżywiasz – 3 większe posiłki zastąp pięcioma.