17 Lut Brak komentarzy admin Emfot , , ,

Zdrowa dieta – sporo się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym tak naprawdę ona polega. Czy to katorga i czucie się głodnym cały dzień, czy może zbilansowane posiłki bazujące na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
By móc ruszyć ze zdrowym żywieniem, musimy nauczyć się analizować składy i odróżniać te dobre, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to szczególnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na zapoznanie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli dana rzecz wymieniona jest na pierwszym miejscu w składzie, to znaczy to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Dietetycy polecają decydować się na żywność z możliwie jak najkrótszym składem do 3 wymienionych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich zbyt małą ilość! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i rezultatach odchudzania to powinniśmy zadbać o kilka porcji warzyw każdego dnia. Dzięki temu będziemy pełni energii, a nasza skóra, włosy i paznokcie w szybkim tempie nam się odwdzięczą

Węglowodany
Istnieje mnóstwo pseudo diet, które minimalizują ilość węglowodanów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy nagle zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się apatyczni i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Kiedy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o jedzeniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki z torebki, napakowane chemią słodkie przekąski- to wszystko wędruje do kosza, ale nie tego sklepowego. Wymieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mieli możliwość nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy krok powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, czego potrzebujemy, by właściwie funkcjonować. Potem należy wcielić wiedzę teoretyczna w czyn, by bardzo szybko prawidłowe odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.