Zdrowy styl życia już jakiś czas temu stał się znany. Patrząc w telewizor, czy wertując wszelkiego typu (zwykle plotkarskie) portale internetowe nietrudno zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za tą modą? To oczywiście kwestia gustu i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie zaaplikowania paru zmian w życiu czy jadłospisie może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy styl życia może wprowadzić wiele korzyści, jak na przykład szczupła sylwetka, będąca marzeniem wielu kobiet. Żeby ją osiągnąć zrób kilka banalnych kroków.
1. Oblicz BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak sprawdzenie czy masa ciała w porównaniu do wzrostu jest właściwa. Jak to się liczy? Wystarczy, że to, ile ważysz podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Gdy rezultat mieści się w przedziale 18, 5-25, to oznacza że Twoja waga mieści się w normie. Rezultat większy niż 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki żywieniowe – opłaca się jeść zdrowo, ponieważ poza smukłą sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać lśniące włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki systematycznie – pięć razy jedz w ciągu dnia w odstępach 3-4 godziny. Postaraj się dodać różne rzeczy do menu – nie korzystaj z fast foodów, postaw w zamian za to na dietę bogatą w witaminy i mikroelementy spożywając więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody dziennie – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda pobudzi przemianę materii, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po skończonym treningu poczujesz satysfakcję za sprawą powstałych endorfin.