7 cze Brak komentarzy admin Emfot , , , ,

Zakupy ubraniowe często mogą nie należeć do najłatwiejszych. Czasem udajesz się do domu handlowego z myślą o konkretnym ciuchu, ale kiedy już tam dotrzesz, nie masz pojęcia, co powinnaś kupić. Jest przecież tak wiele różnych stylów ubrań, ich rozmiarów, kolorów i marek, że, istotnie, możesz poczuć się przytłoczona. Świadomość tego, co wygląda na Tobie dobrze, znacznie ułatwi Ci wybór odpowiednich ubrań.

Zatem niezależnie od tego, czy szukasz ciuchów w rozmiarze S, czy stawiasz raczej na odzież XXL, dobrze jest znać pewne triki modowe, które pomogą Ci zdecydować, jakimi ubraniami powinnaś wypełnić swoją szafę. One są uniwersalne i tak naprawdę nie ma znaczenia, czy interesuje Cię moda dla puszystych czy bardzo szczupłych kobiet – we wszystkim możesz wyglądać świetnie! Jak to zrobić? Poznaj siłę wzorów! Ubrania z pionowymi liniami zazwyczaj powodują, że ciało jest optycznie wyszczuplone. Tymczasem poziome paski często sprawiają, że ciało wygląda na bardziej pełne. Natomiast jasne, przykuwające uwagę wzory, przyciągną wzrok tam, gdzie są noszone – zatem jeśli chcesz podkreślić swój biust, wzorzysta koszula będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Ważne jest też, byś pamiętała o dobrym dopasowaniu ubrań do swojego ciała. Nikt nie chce przecież chować się pod „namiotem” utworzonym ze zbyt dużych ubrań, w których po prostu można utonąć i wyglądać źle.

Dopasuj więc do swojego ciała rzeczy, które zamierzasz kupić. Jeśli jednak chcesz świadomie ukryć pewne mankamenty swojego ciała, to możesz decydować się na ciuchy w większym rozmiarze, ponieważ, ogólnie rzecz biorąc, luźna odzież ukryje Twoje kształty, podczas gdy ta dopasowana do Twojej sylwetki będzie ją wyraźnie podkreślać. Dlatego właśnie poznaj swoje dokładne wymiary. Niezależnie od tego, gdzie kupujesz ubrania – czy będzie to ekskluzywny butik, czy sklep online – najlepiej, jeśli będziesz mieć na uwadze swoje dokładne wymiary. Ta wiedza będzie Ci niezmiernie przydatna. Kupując bowiem ubrania „na oko”, ryzykujesz, że będą one dla Ciebie zbyt małe lub zbyt duże, co wiązać się może z Twoim niezadowoleniem z zakupów i ogólną niechęcią do zakupów ubraniowych w dalszej lub bliższej przyszłości, a na domiar złego może Cię to także wpędzić w niepotrzebne kompleksy! Upewnij się zatem, że Twoje ubrania pasują do Twojej sylwetki. Właściwe dopasowanie jest chyba najważniejszą częścią wyboru dobrego ubrania. Ogólnie rzecz biorąc, ubranie, które dobrze na Tobie leży, nawet jeśli nie jest specjalnie stylowe, będzie wyglądać lepiej, niż element garderoby niedopasowany do ciała. Pamiętaj, że ubrania powinny schlebiać Twojej sylwetce!

Odzież, którą wybierzesz, powinna być wygodna i nie powinna w żadnym stopniu krępować Twoich ruchów. Jeśli natomiast planujesz utratę wagi, nie kupuj ubrań, w które chciałabyś zmieścić się za kilka miesięcy. Wówczas lepiej zrezygnować z dużych zakupów, ponieważ takie pochopne decyzje co do ubrań mogą z czasem jedynie wpędzić Cię w kompleksy, jeśli nie uda Ci się w tym czasie zejść do upragnionej wagi.