7 cze Brak komentarzy admin Emfot , , ,

Wiele osób zastanawia się, jak walczyć ze zbędnymi kilogramami. Każda osoba, która lubi jeść próbuję wygrać walkę z nadwagą była na jakiejś diecie. Warto pamiętać o tym, że diety często nie przynoszą takiego efektu, jakiego oczekujemy często spotykany jest efekt jojo czyli powrót do dawnej wagi. Aby uporać się z nadwagą i wrócić do prawidłowego BMI należy zmienić tryb życia, jeść 5 niewielkich posiłków dziennie oraz uprawiać sport. Dla niektórych może się to wydawać nieosiągalne. Oczywiście nikt nie mówi, że jest to łatwe, jednak warto podjąć to wyzwanie, ponieważ jest to walka nie tylko wygląd, ale również o zdrowie. Niektóre osoby jednak poddają się i zaakceptowały fakt, że nie są szczupłe. One również mogą być szczęśliwe.

Jeśli nadwaga nie jest duża nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, jednak otyłość jest już starym na chorobowym, z którym trzeba walczyć. Przede wszystkim ważne jest robienie badań, które będą określały jakie dana osoba ma problemy zdrowotne.
Trzeba pamiętać, że nawet osoby z nadwagą mogą wyglądać dobrze, jeśli odpowiednio siebie zadbają. Zawsze powinniśmy starać się dopasowywać odpowiednią odzież oraz obuwie, które będą uwypuklały atuty ich sylwetki. W przypadku kobiet może to nie być trudne, ponieważ mogą zadbać o taki fason ubrań, który będzie podkreślał ich kobiecość. W wielu sklepach dostępne są ubrania dla puszystych. Szczególnie sklepy internetowe mają bardzo bogatą ofertę. Ubrania te nie muszą być bardzo drogie ani brzydkie. Niektóre z nich są bardzo ładne i cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza damskie sukienki możemy kupić w wielu kolorach. Jest ich bardzo duży wybór. Często kobietom trudno jest dobrać coś odpowiedniego dla siebie w czym będą wyglądać korzystnie. Mogą czuć, że nic nie spełnia ich oczekiwań, szczególnie panie z nadwagą mają ograniczony wybór. Warto jednak poświęcić czas na szukanie tego, co jest estetyczne i wykonane z dobrego materiału. Niektóre ciuchy produkowane są na masową skalę i szybko tracą swoją trwałość. Najlepiej ich unikać jednak musimy w czymś chodzić, dlatego dobrze jest postawić na ubrania, które będą wykonane z takiego materiału jak bawełna czy jedwab. Są to naturalne tkaniny, które pozwalają naszym ciałom oddychać i dobrze się czuć. Jedwab jest szczególnie polecane na upały, kiedy dużo się pocimy i zapewnia najwyższy poziom komfortu. Podobnie bawełna zapewnia nam właściwą cyrkulację powietrza.

Ważne jest również to, aby mieć wygodne buty. Osoby, które są puszyste często borykają się z problemami kręgosłupa. Dobrze jest, aby pamiętały o tym, że ważna jest zmiana stylu życia i wprowadzenie nawyków, które pomogą im osiągnąć marzenie o szczupłj sylwetce, bo jak wspomnieliśmy wyżej nie chodzi tylko o wygląd, ale również o zdrowie. Nadwaga wiąże się z większym ryzykiem zapadnięcia na groźne choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie. Warto robić co w naszej mocy i kształtować własną świadomoś, aby zmienić tryb życia na dobry i dbać o siebie tak, jak na to zasługujemy.