17 lut Brak komentarzy admin Emfot , , , , ,

Kobiety coraz większą uwagę poświęcają temu, aby na talerzu lądowała żywność w najlepszym rodzaju i do tego jak najmniej spreparowana. To przecież ogromnie istotna dla zdrowia i urody, aby odżywiać się zgodnie z zasadami, jadać o wyznaczonych porach i bez pośpiechu, a elementy diety dobierać w taki sposób, żeby dostarczały wszystkich koniecznych substancji niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Na czym zatem miałaby polegać zdrowa dieta każdej kobiety, żeby przynosiła wymierne korzyści zdrowotne i zapewniała jej korzystny wygląd? Na pewno powinna być różnorodna i dobrze dobrana względem osobistych wymagań.
Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, w związku z tym nie należy go opuszczać. Niestety większość ludzi rozpoczyna dzień wyłącznie od spożycia filiżanki tego napoju, a to wielki błąd. To, co zjemy przed wyjściem z domu, zapewnia nam energię na początek doby. Dlatego śniadanie powinno mieć w składzie trochę pełnoziarnistego pieczywa, nabiału i warzyw. Tak zaplanowane, daje gwarancję, że dostarczamy naszemu ciału wszystkich koniecznych elementów zdrowej diety. Możemy wówczas skuteczniej pracować i mamy większą sprawność umysłową i fizyczną.
Śniadanie nie jest zupełnie wystarczające do utrzymania organizmu w optymalnej formie w ciągu całego dnia. W związku z tym konieczne są kolejne posiłki, które dodadzą energię potrzebną do funkcjonowania. Idealnie, aby każdego dnia spożywać co najmniej pięć posiłków. Łatwo wówczas optymalnie rozłożyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Nie trzeba raczej dodawać, że w każdym zdrowym daniu powinny znaleźć się składniki zdrowej diety, czyli węglowodany, białka, tłuszcze oraz warzywa i owoce dobrane we właściwych proporcjach względem indywidualnego zapotrzebowania każdej kobiety.