12 lut Brak komentarzy admin Emfot , , ,

Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, zgrabna figura, ale także profilaktyka! Warto zatroszczyć się o swój organizm i uniknąć multum chorób cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero rozpoczynają zdrowe życie wyrazy zdrowa dieta i odchudzanie kojarzą się niedobrze. Nic bardziej błędnego! W naszej kuchni nadal może się dużo wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę pysznie.

Początkowy etap
Rewolucję żywieniową warto wprowadzać w życie stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym nawykiem. Możemy zacząć od redukcji spożywania cukru, czy smażonych pokarmów. Z każdym kolejnym tygodniem możemy pójść krok naprzód- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne potrawy na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma ogromne szanse aby się udać. Zdecydowanie większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna
Połączenie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej to sposób na kondycję i samopoczucie. Eksperci rekomendują każdego dnia 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być przechadzki, jogging, pływalnia, siłownia, joga- ważne, by ćwiczyć! Najgorsze co możemy dla siebie uczynić to nieprawidłowo się odżywiać i nie mieć wcale ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najdrobniejsze działania będą sprawiały nam problem, a przecież wszyscy pragniemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już dziś możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i aktywność fizyczna. To tak naprawdę bardzo mało i każdy z nas jest w stanie wprowadzić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego nam potrzeba to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co postawiliśmy sobie za cel. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie ciężkie. Nasz organizm nam za to odwdzięczy się – i to szybciej niż myślimy!