Cellulit to częsta przypadłość wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” zmagają się nawet bardzo młode oraz szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu?
Cellulit to niesamowicie trudny przeciwnik. Aby zniknął na zawsze z naszego ciała zmuszeni jesteśmy, by podjąć walkę na kilku obszarach…
Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta. Spożywajmy duże ilości warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to także sprzymierzeniec. Zdecydowanie usprawnia usuwanie szkodliwych substancji z naszego ciała, a tym samym zmniejsza grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Kolejnym krokiem powinien być ruch. Nadmiar kilogramów jest sprzymierzeńcem powstawaniu cellulitu. Z tego powodu podejmujmy starania, by ze stałą regularnością ćwiczyć. Nie musimy natychmiastowo wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczający będzie spacer czy ćwiczenia wykonywane we własnych czterech ścianach. Ważne, żeby ćwiczyć ze stałą regularnością, najlepiej kilka razy w tygodniu. Dzięki uprawianiu sportu polepszymy naszą kondycję fizyczną oraz ujędrnimy skórę.

Po trzecie regularne masaże. „Pomarańczową skórkę” powinnyśmy systematycznie masować. Do tego zabiegu przydatny dla nas będzie dedykowany do tego krem, ale nie jest on warunkiem koniecznym. Korzystny efekt przyniesie także peeling wykonany z soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż poprawia krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych.

Ogromna zmiana w naszej garderobie!
Zakładanie zbyt dopasowanych ubrań powoduje, że krew w naszym ciele zdecydowanie gorzej krąży. Za bardzo słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Z tego powodu w czasie kuracji antycellulitowej postawmy na wygodne i oddychające ubrania.
Reasumując, z cellulitem można zwyciężyć, niemniej jednak każda z nas powinna uzbroić się w cierpliwość oraz prowadzić zdeterminowane działania. Dodatkowo trzeba mieć świadomość tego, że „pomarańczowa skórka” bardzo szybko powraca, dlatego dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.