Każda z nas – dziewczyn marzy o drobnej, wysportowanej figurze znanej z Hollywood. W Internecie aż roi się od pomysłów diet, głodzenia się i fantastycznych pastylek, dzięki którym według reklam ubywa nam 10kg w ciągu tygodnia. Ile w tym wszystkim znajdziemy prawdy, czy da się osiągnąć wymarzony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Przede wszystkim dieta
Pewnie każda z nas przeszła w swoim dotychczasowym życiu minimum kilka diet, a czasem nawet głodówki, niestety najczęściej bez większych rezultatów. W jaki sposób można szybko schudnąć? To jest proste, nie trzeba nic więcej tylko… jeść! Racjonalne odżywianie pobudza naszą przemianę materii, przez co lepiej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu razem z pożywieniem energię. Bazowe jest przyjmowanie pięciu posiłków dziennie, pilnujmy, by były one spożywane w stałych porach. To prawda, że powinny być to dania tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, uzupełnione o warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Tak samo ważna jest aktywność fizyczna. W pierwszej fazie, zwłaszcza ludziom z dużą nadwagą, poleca się spacerowanie ok. 30 minut w ciągu dnia. Jeśli czujemy się już na siłach i nasza waga nieco spadła możemy zapisać się na basen lub też zajęcia aerobiku. Można także korzystać z siłowni i wykupić specjalnie ułożony dla nas przez specjalistę plan treningowy.

Róbmy wszystko z rozmysłem
Każda kobieta przechodząc na wybraną dietę chciałaby natychmiastowych zmian. Nie poddajmy się temu mimo to – błyskawiczny spadek wagi kończy się bardzo często efektem jo-jo. Najlepszym pomysłem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki będzie połączenie prawidłowego odżywiania i gimnastyki. Nie zapominajmy zatem, by pogoń za wymarzoną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.