Nie potrzebujemy restrykcyjnych diet i olimpijskiego wysiłku, aby zrzucić zbędne kilogramy. Konieczna jest motywacja i trwanie w swoich postanowieniach, a prędzej bądź odrobinę później zobaczymy rezultaty swoich prób.

Jak zrewidować, czy nasza waga jest właściwa?
W celu sprawdzenia wagi niezbędny jest nam kalkulator bmi- wpisujemy w nim nasz wzrost i masę, a on wylicza czy mamy niedowagę, wagę prawidłową, nadwagę, czy I lub II stopień otyłości. Należy liczyć się z tym, że o ile u osób prowadzących umiarkowaną aktywność fizyczną wynik z kalkulatora będzie miarodajny, to ci, którzy są aktywni i mają masę mięśniową nie powinni szczególnie ufać kalkulatorowi bmi. Dlaczego? Ponieważ jedyne co on rewiduje to waga- a liczy się to ile mamy % tkanki tłuszczowej i mięśni.

Dieta
Jeśli okaże się, że mamy sporą nadwagę, albo jesteśmy otyli, dobrze by było wszcząć właściwe kroki. Po pierwsze dieta zdrowa! Nieprzetworzona żywność, dostarczanie organizmowi wszystkich wymaganych składników odżywczych, minerałów i witamin, a także odpowiednie nawodnienie. Wystarczy tych parę nietrudnych kroków, by zrzucić kilogramy i czuć się zdrowszym codziennie. Nie traktujmy diety jak zła koniecznego, tylko jak ważną zmianę w naszym życiu- nie na trochę, tylko na zawsze. Spożywajmy to, co nam smakuje, nie zmuszajmy się do potraw, które zupełnie nam nie smakują- w ten sposób zdrowe odżywianie w błyskawicznym tempie przestanie nas interesować. Szukajmy zamienników naszych ulubionych posiłków, podejmujmy ryzyko i odkrywajmy nowe smaki- ci, którzy twierdzą, że zdrowe jedzenie jest mało interesujące i pozbawione smaku, najprawdopodobniej nigdy nie eksperymentowali w kuchni.
Czas skończyć z przekonaniem, że zdrowe jedzenie i ćwiczenia to coś nieprzyjemnego. Okazuje się, że jest całkowicie odmiennie. Kiedy nasz organizm dostaje to, czego potrzebuje sprawniej działa, co też natychmiast odczuwamy. Do tego po ćwiczeniach szybko poczujemy się szczęśliwi i zrelaksowani, jedyne co musimy uczynić to po prostu przestać wynajdywać wytłumaczeń i spróbować. Z całą pewnością nic na tym nie stracimy, a zyskać możemy naprawdę bardzo dużo.