Kobiety, bez względu na wiek, dbają o ładną sylwetkę, dlatego większość z nas odchudza się w ciągu całego życia. Po świątecznym obżarstwie, przed sylwestrem, na wiosnę, przed wakacjami. Bez trudu tracą jakieś 2,3 kilogramy, ale w większości przypadków następnie wracają do poprzedniej wagi. I od nowa trzeba się odchudzać. Genialnym sposobem na zgrabną figurę jest zbilansowana dieta odchudzająca.

Dieta poprawnie zbilansowana
Zbilansowana dieta powinna być zalecona przez profesjonalistę – dietetyka. Przygotowując tygodniowy jadłospis uwzględni:
– dobowe zapotrzebowanie na kalorie w zależności od trybu życia,
– zapewnienie wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów,
– wzbogacenie w różne składniki swojej diety.

Tak opracowana dieta nie będzie bardzo nudna, zagwarantuje organizmowi różne niezbędne elementy, a co najważniejsze nie będziesz mieć uczucia głodu. Najważniejszym warunkiem dobrego działania diety jest przestrzeganie paru podstawowych reguł żywieniowych:
– posiłki spożywamy co trzy godziny,
– najważniejsze jest dobre śniadanie, gdyż pobudza do działania metabolizm,
– kolacja nie później niż dwie godziny przed snem,
– jemy dużo warzyw i owoców,
– dieta powinna zawierać produkty bogate w błonnik,
– unikamy „pustych” kalorii, to znaczy słodyczy i alkoholu.

Efekty diety odchudzającej da się przyśpieszyć np. ćwiczeniami na siłowni, zajęciami fitness czy też suplementami diet przyśpieszającymi przemianę materii.
Najważniejszym czynnikiem trwale gwarantującym ładną sylwetkę jest zmiana niepoprawnych nawyków żywieniowych i wprowadzona w życie aktywność fizyczna. Samochód dobrze by było zamienić na rower lub piesze wędrówki. Będzie korzystniej finansowo i zdrowiej.